Centrum Badań i Analiz

Badania, analizy, opracowania, raporty i komunikaty

Wyszukiwarka dokumentów
Zbiór analiz, badań, opracowań związanych z działalnością analityczno – badawczą Pracodawców RP. Praktyczna wyszukiwarka pozwala na szybkie znalezienie interesującego dokumentu.


Repozytorium dokumentów

Info
 

Informacje

Korzystając z wyszukiwarki - należy wybrać odpowiednią kategorię (rodzaj dokumentu), a następnie podkategorię (tematykę dokumentu). Opracowania będące przedmiotem zainteresowania można również wyszukać za pomocą kryteriów: data dodania i autor. W celu zobaczenia dokumentów ze wszystkich kategorii – należy nacisnąć przycisk WYSZUKAJ.

Przykładowe obszary tematyczne:
  • System ochrony zdrowia Badanie efektywności finansowania systemu ochrony zdrowia i propozycje efektywniejszych rozwiązań organizacyjnych. Budowanie podstaw dla działań strategicznych, które mogłyby przyjąć kształt „mapy drogowej” dla polskiego systemu ochrony zdrowia.
  • Energetyka Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego gospodarki, analizy polityki energetycznej w kontekście Pakietu energetyczno-klimatycznego oraz zagadnienia związane z tworzeniem warunków dla rozwoju infrastruktury energetycznej.
  • Systemowe wspieranie budowania innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki Zdefiniowanie długofalowych celów i kierunków strategicznych, w których Polska powinna rozwijać innowacyjność i zwiększać swoją konkurencyjność w gospodarce globalnej.
  • Wspieranie współpracy między nauką a biznesem Określenie modelu programów wsparcia wspólnych działań badawczo-rozwojowych uczelni i firm prywatnych, uwzględnienie w programach nauczania rozwoju nowoczesnych technologii, wypracowanie skutecznych programów wsparcia praktyk studenckich, dzięki którym absolwent uczelni byłby przygotowany praktycznie do pracy w firmie komercyjnej.
  • Zagadnienia dotyczące odpowiedzialnego biznesu Analizy dotyczące szeroko rozumianego wpływu przedsiębiorstw na otoczenie (środowiskowego, społecznego, ale też w zakresie płaconych podatków itp.) oraz możliwości wykorzystania zasad CSR w działalności komunikacyjnej i ogólnie biznesowej, dostarczanie przedsiębiorstwom analiz i raportów dotyczących tego, jakie są trendy i co jest innowacyjne w tej dziedzinie na świecie.
  • Polityka społeczna i system zabezpieczenia emerytalnego Analiza sposobu dostosowania otoczenia administracyjnego, infrastrukturalnego i gospodarczego do zwiększającej się liczby seniorów. Określenie kierunku rozwoju nowych usług i całych branż odpowiadających na potrzeby i możliwości starzejącego się społeczeństwa. Przygotowanie koncepcji rozwiązań formalnych (m.in. prawnych), które pozwolą przygotować się do zachodzących zmian, np. w formie wypracowania zasad i procedur, które sprawią, że podmioty prywatne będą zainteresowane inwestycjami w ww. dziedzinach. Kwestia wpływu procesu starzenia się społeczeństwa na rynek pracy, zarówno jeśli chodzi o koszty jak i nowe formy świadczenia pracy.
  • Środki unijne z nowej perspektywy budżetowej Monitorowanie rozwiązań i konkretnych działań na poziomie redystrybucji środków przez organy za to odpowiedzialne, po drugie zaś, praktyczne działania skierowane do przedsiębiorców (np. szeroko rozumiana działalność informacyjna), które ułatwiłyby im skorzystanie z dostępnych środków i wydanie ich w sposób potencjalnie najbardziej efektywny, tak, aby w największym stopniu przyczyniały się do rozwoju gospodarki.
Zobacz badania i analizy
 

Pracodawcy
rzeczypospolitej
polskiej

W liczbach

25


lat działalności nieprzerwanie od 1989 roku

10tys.


reprezentowanych firm w Polsce i zagranicą

5mln.


pracowników w zrzeszonych przedsiębiorstwach

85%


członków to firmy prywatne

Wszelkie prawa zastrzeżone © Pracodawcy RP 2014

Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.