Centrum Badań i Analiz

Badania, analizy, opracowania, raporty i komunikaty

Filtruj


Aktualności

Wydarzenia i komunikaty


Bezpieczeństwo energetyczne Europy, współpraca transgraniczna, możliwości stworzenia wspólnego rynku mocy wytwórczych oraz pomysł utworzenia unii energetycznej – to najważniejsze tematy Polsko-Niemieckiego Szczytu Energetycznego, pierwszego tego typu spotkania biznesmenów i polityków z naszych krajów, które odbędzie się 12 czerwca w Berlinie.


O roli tego wydarzenia w dyskusji na temat rynku energetycznego nie tylko Polski i Niemiec, ale całej Unii Europejskiej na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” piszą Leszek Juchniewicz i Jacek Brzozowski, doradcy Prezydenta Pracodawców RP. Autorzy podkreślają, że w trakcie Polsko-Niemieckiego Szczytu Energetycznego poruszone zostaną najważniejsze kwestie związane z tą tematyką. – Uczestnicy konferencji będą próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak zaprojektować taki rynek, aby sprawnie funkcjonował i wspierał rozwój źródeł wytwórczych na połączonym rynku europejskim – czytamy.

– Kolejnym ważnym tematem, który zostanie poruszony podczas szczytu, będzie wpływ wewnątrzunijnego rynku energii na konkurencyjność europejskiego przemysłu. Dlatego uczestnikami spotkania będą także przedstawiciele energochłonnych sektorów gospodarki.

Podczas szczytu dyskutowana będzie również kwestia poprawy efektywności energetycznej. – Jesteśmy też ciekawi doświadczeń niemieckich w zakresie mechanizmów wspierania OZE czy energetyki prosumenckiej – piszą Juchniewicz i Brzozowski. – Chcemy się dowiedzieć, jakie doświadczenia z tego zakresu w Niemczech można przenieść na polski grunt i wykorzystać przy realizowaniu krajowej polityki.

Organizatorami Polsko-Niemieckiego Szczytu Energetycznego są Pracodawcy RP, Deutsche Energie Agentur (DENA) i Zrzeszenie Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK. – Uważamy, że warto urzeczywistnić ideę Szczytu Energetycznego i na stałe wprowadzić go do naszego życia politycznego i gospodarczego – podsumowują doradcy Prezydenta Pracodawców RP.


Wszelkie prawa zastrzeżone © Pracodawcy RP 2014

Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.