Centrum Badań i Analiz

Badania, analizy, opracowania, raporty i komunikaty

Filtruj


Aktualności

Wydarzenia i komunikaty


Po decyzji o wydłużeniu wieku emerytalnego i reformie OFE sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych się poprawia. Ale… Już teraz na horyzoncie rysują się kolejne duże rafy. W perspektywie 25 lat czeka nas kolejna dyskusja o systemie emerytalnym. Po roku 2040 konieczne może się okazać dalsze podnoszenie wieku emerytalnego albo w ogóle zmiana formuły działania systemu emerytalnego w Polsce.

Czytaj więcej...W ciągu najbliższych kilku miesięcy Polskę czeka poważna zmiana Prawa zamówień publicznych. Może ona spowodować spore zagrożenia dla przedsiębiorców i gospodarki. Wiele zależy od tego, jaki ostateczny kształt przybierze projekt nowej ustawy. Do obecnego pracodawcy mają sporo uwag.

Czytaj więcej...Sytuacja pierwsza: firma ucierpiała na skutek rosyjskiego embarga. Wisi nad nią z tego powodu widmo zwolnień. Sytuacja druga: pracownikom potrzebne są szkolenia, by podnieść ich kwalifikacje. Pracodawcy brakuje na to funduszy. Co łączy te dwa przypadki? W obu można pozyskać wsparcie ze strony państwa. I w obu zainteresowanie jest niewielkie.

Czytaj więcej...


Przewidywanie trendów, jakie mogą obowiązywać na rynku pracy w przyszłości. Do tego system edukacyjny, ale wpatrzony w potrzeby firm, a wśród samych młodych ludzi gotowość do kształcenia się przez całe życie. Taki jest klucz, by z jednej strony szkoły nie produkowały bezrobotnych, a z drugiej – pracodawcy nie mieli problemu ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanej kadry.

Czytaj więcej...


Wszelkie prawa zastrzeżone © Pracodawcy RP 2014

Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.